25. un 26. augustā Jauniešu koris BALSIS un diriģents Ints Teterovskis aicina ikvienu doties tuvāk iepazīt Rīgu. Katra no Rīgas 58 apkaimēm ir ar savu vēsturi – pirmsākumi, attīstība, kultūras un sadzīves vide. Šodiena un rītdiena ir mūsu rokās. Tuvāka iepazīšana katram palīdzēs no jauna atklāt vēl nezināmo un, iespējams, no jauna ieraudzīt jau šķietami zināmo, stereotipisko.

Uzsākot Apkaimes un BALSIS, 1.sērijā divu dienu laikā ar riteņiem aicinām iepazīt četras apkaimes:

25. augustā, sestdien - Skanste un Iļģuciems;

26. augustā, svētdien - X sala (vieta, ko atklāsim kopā ceļojuma gaitā) un Torņakalns.

Katrā no apkaimēm būs sarūpētas ekskursijas ar gidu, spēles (Brain Games), pikniks ar pašu sarūpētiem groziņiem, veloorientēšanās un Jauniešu kora BALSIS koncerts ar dažādām programmām.

Kopīgā piedzīvojumā ikviens aicināts doties ar savu velosipēdu. Ja tāda nav, Sixt velo noma piedāvā iespēju to saņemt bez maksas pulcēšanās vietās. Lūgums iepriekš pieteikt velo Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai piedzīvojuma Facebook lapā, norādot datumu un laiku.

Interesentus aicinām iepazīties ar piedzīvojuma programmu, jo atbilstoši vēlmēm ir iespēja pievienoties jebkurā no norisēm. Tuvāk iepazīties ar apkaimēm var apmeklējot mājaslapu www.apkaimes.lv. Neregulāriem velobraucējiem atgādinājums par drošu braukšanu atrodams saitē ej.uz/velo_drosiba

Piedzīvojuma programma:

Sestdiena, 25. augusts

Svētdiena, 26. augusts

Skanste

X-sala (vieta tiks atklāta 25.08. vakarā)

10:00

Pulcēšanās un ekskursija
(pie Olimpiskā sporta centra)

10:00

Pulcēšanās un ekskursija

11:45

Spēles un pikniks (Skanstes parks, Grostonas ielā 16)

11:45

Spēles un pikniks

13:00

BALSIS koncerts (iecerētajā koncertzālē - Skanstes ielā 16, blakus Luminor bankai)

13:00

BALSIS koncerts

14:00

Veloorientēšanās

14:00

Veloorientēšanās

       

Iļģuciems

Torņakalns

16:00

 

Pulcēšanās un ekskursija
(pie Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”, no Cementa ielas puses)

16:00     

Pulcēšanās un ekskursija (pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas)

17:45

Spēles un pikniks
(Nordeķu parkā pie dīķa)

17:45

Spēles un pikniks (Arkādijas parka estrādē)

19:00

BALSIS koncerts

19:00

BALSIS koncerts (Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas rotaļu laukumā)

20:00

Veloorientēšanās - ”X-salas meklējumi”

20:00

Draudzīgas sarunas

22:00

Naktsmiers

 

 


 

Papildu informācija:

Ints Teterovskis

Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājs

Tel. 29414158

 

Liels PALDIES katram par dalību BALSIS uzņemšanā! :) 
Šogad jūs bijāt ārkārtīgi daudz! Tomēr mūsu koris nav bezizmēra, un mēģinājumu telpā arī visi mēs nesatilptu. Tādēļ varam uzņemt tos dziedātājus, kuri sevi dotajās 5. minūtēs parādīja vispārliecinošāk.
Konkurence bija tiešām liela!

Uz pārbaudes laiku (1 mēnesis) korī ir uzņemti:

Dita Arkliņa - Soprāns I
Elizabete PlūmeSoprāns I
Līva AuguleSoprāns II
Beatrise Pastare Soprāns II
Katrīna Anna Pētersone Soprāns II
Agnese Helēna Liepiņa Soprāns II
Samanta Mudele Soprāns II
Guna Mende Soprāns II
Ance Zirnīte Soprāns II
Lauma Lagzdiņa - Alts I
Leontīne Dovgane Alts I
Aleksandra Anna Meinerte Alts II
Katrīna Zande - Alts II
Vita Servidova Alts II
Jēkabs Bernāts - Tenors I/II
Nikols Upe - Tenors II / Bass I
Reinis Birznieks - Bass I
Osvalds Roze - Bass I 


Jaunuzņemtos dziedātājus gaidīsim Mazajā Ģildē, trešdien, 15.08., pulkst. 
18:30 telpā, kur notika noklausīšanās. Lūdzam kārtīgi iepazīties ar kora plānu: balsis.lv/plans

Tos, kuri šoreiz neiekļuva BALSĪS, gribam mierināt. Latvijā ir ļoti daudz lielisku koru, kuros jums ir liela iespēja tikt! :)

Ja ir kādas neskaidrības vai jautājumi par uzņemšanas rezultātiem, varat droši rakstīt, zvanīt! :)

Ints - 29414158

Vēlreiz, milzīgs PALDIES par jūsu aktivitāti un lieliskajām performancēm mūsu mākslinieciskā vadītāja un vokālā pedagoga vārdā!

 

     Šī gada maija beigās mums – jauniešu korim “Balsis” – bija lieliska iespēja doties koncerttūrē uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Mūsu piedzīvojums ilga desmit dienas, kuru laikā mēs bijām visdažādākajās Amerikas pilsētās un vietās, redzējām spilgtākos un populārākos apskates objektus, kā arī izbaudījām gardākos amerikāņu ēdienus. Brauciena laikā mums bija arī fantastiska iespēja iepazīt dažādus, interesantus cilvēkus un Amerikā dzīvojošos latviešus. Kopumā viss ceļojums bija viena liela, neaizmirstama emociju jūra, kas katram no mums vēl ilgi paliks atmiņās kā viens no spilgtākajiem piedzīvojumiem ar Balsīm.

     Mūsu ceļš līdz Amerikai bija ļoti dažāds un interesants, jo neceļojām visi kopā, taču garie lidojumi un ilgās lidostā nosēdētas stundas koristus uzjautrināja un pat satuvināja. No Ņujorkas lidostas mēs uzreiz devāmies uz Bronksas rajonu – Daugavas vanagu mītni, kur visi koristi pēc ilgās ceļošanas atkal satikās. Pirmās pāris dienas mums bija iespēja apskatīt šo burvīgo lielpilsētu. Kopīgi pabijām uz Bruklinas tilta, klaiņojām pa lielākajām Ņujorkas centra ielām, sauļojāmies Centrālparkā, kā arī katrs no mums izbaudīja lielo pasaules izklaides vietu Taimskvēru. Lielos attālumus mēs veicām ar Ņujorkas metro, kas arī bija interesanta un jauna pieredze. Bija liels prieks redzēt mūsos patiesu sajūsmu būt Ņujorkā un ceļot kopā.

 

Lasīt tālāk ...

No 2018. gada 23. līdz 30. maijam Jauniešu koris BALSIS un tā diriģents Ints Teterovskis dosies koncerttūrē uz Ameriku. Lieliskās jauniešu balsis jau ceturto reizi varēs dzirdēt Ņujorkā, Vašingtonā, Bostonā un, protams, – Katskiļos, piedaloties Ņujorkas latviešu kora pavasara koncertā Manas saknes manā zemē.

Jauniešu koris BALSIS ir viens no vadošajiem Latvijas koriem jau 31 gadu. Tajā dzied atraktīvi, mūziku mīloši jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem. Katru nedēļu koristi tiekas uz diviem mēģinājumiem, kuru laikā sagatavo vismaz 8 dažādas programmas, kuras gada laikā dzied 70 koncertos gan Latvijā, gan citviet. Par savu mājvietu koris sauc “Mazo Ģildi” Rīgā, bet dziedātāji nāk no visas Latvijas. Kad BALSIS dzied, var dzirdēt, kā atskan Rīga, Ventspils, Jumprava, Svēte, Saurieši, Tūrkalne, Katlakalns, Jūrmala, Babīte, Preiļi, Saldus, Salaspils, Mērsrags, Aizkraukle, Cēsis, Jēkabpils, Ērgļi un Dobele. 

Šis gads Latvijai un koru mākslai ir īpašs: Latvijai –  100, Dziesmu svētkiem – 145. Jūlija sākumā Rīgā notiks UNESCO reprezentatīvajā cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ierakstītie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šogad pulcēs vairāk nekā 43 000 dalībnieku, no kuriem 17 000 (otrs lielākais dalībnieku skaits kopš 1990. gada Dziesmu svētkiem) vienosies kopīgā triju stundu koncertā daļēji no jauna uzceltajā Mežaparka estrādē. 

Zinot klausītāju lielo interesi par svētkiem un pieņemot, ka ne visiem būs izdevība šogad Rīgu apmeklēt, kora koncertprogrammās pārsvarā varēs dzirdēt tieši Dziesmu svētku repertuāru, kur mijas latviešu, latgaļu, līvu tautasdziesmas, klasiskās kormūzikas pērles un jaunradītie skaņdarbi. Dzirdēsim Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Emiļa Melngaiļa, Raimonda Tigula, Raimonda Paula, Valta Pūces, Imanta Kalniņa, Pētera Barisona, Andra Sējāna, Pētera Plakida un citu izcilu komponistu mūziku.

Jauniešu kora Balsis koncerti ASV:

23.05. plkst. 19.30 Latviešu draudzes namā Vašingtonā 
(400 Hurley Ave., Rockville MD 20850)

27.05. plkst. 15.00 Ņujorkas latviešu draudzes nometnē Katskiļos, līdzdalība Ņujorkas latviešu kora pavasara koncertā Manas saknes manā zemē 
(231 Green Hill Rd. Elka Park, NY 12427)

28.05. plkst. 19.30 Trimdas draudzes baznīcā Bostonā 
(58 Irving StreetBrookline, MA 02445) 

Zinot Jauniešu kora BALSIS radošo garu un vēlmi pārsteigt, ir gaidāmas arī Flash mob uzstāšanās. 

Mums ir patiess prieks par BALSIS kultūras draugiem un sadarbības partneriem ASV koncertos  - Live Riga un Rīgas brīvosta.

Septembris 2018
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Seko mums arī