Jauniešu koris BALSIS aicina uz tradicionālajiem Ziemassvētku koncertiem Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā 22., 23. decembrī plkst. 20.00 un 25. decembrī plkst. 23.00.

 

BALSIS Rīgas Ziemassvētku afišās jau 22. gadu. Un katru reizi kas svaigs, nedzirdēts, neierasts. Šogad koncertprogramma VIENĪGAIS.

Pirmajā daļā Latvijā mazāk dzirdēti skaņdarbi korim a cappella. Pieskarsimies Pietro Ferrario, Jozefa Rainbergera, Ola Gjeilo, Vitauta Miškina opusiem. Skanēs arī latviešu autoru Riharda Dubras un Andra Sējāna darbi.

Koncerta otrajā daļa skanēs ziemas noskaņās tvertās Valta Pūces un Mārtiņa Brauna dziesmas ar Amandas Aizpurietes, Valdas Moras, Māras Cielēnas, Ineses Zanderes, Broņislavas Martuževas un Leonīda Breikša vārdiem, no kura rindām arī ņemts koncerta nosaukums – Vienīgais.

Kora skanējumu kuplinās stīgu kvartets EVVEntus, dievnama ērģeles spēlēs Jolanta Barinska. Jau ierasts, ka koncerta noslēgumā tiek nojauktas robežas starp klausītājiem un mūziķiem un visi vienojas kopīgā dziedāšanā. Neiztrūkstošs arī pašu koristu rokām darinātais cienasts.

Biļešu cena 10,00 EUR, senioriem 5,00 EUR. Vietas nav numurētas.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze kasēs un bilesuparadize.lv

 

 

 

Kārtējo reizi 11.11. pulksten 21.21 sildīsim BALSIS dziesmu ugunskurā tuvu Anglikāņu baznīcai 11. novembra krastmalā. Uz tikšanos! #DaudzasBalsisDomaViena

 

 

Šogad, atzīmējot Latvijas 101. gadadienu, svētku koncerta "Gadalaiki. Rudens" programmā konceptuāli izvēlēta latviešu komponistu mūzika, kura caurvij gadalaiku tēmu, īpaši akcentējot rudeni. Tiks atskaņoti vairāki cikli – Artura Maskata a cappella cikls, Valta Pūces cikla daļa, kuras atskaņošanā piedalīsies arī komponists Valts Pūce un stīgu kvartets, savukārt kā īpaša odziņa šim svētku koncertam būs instrumentālais Jāņa Ivanova “Otrais stīgu kvartets”.

Latvijas 101. gadadienas svētku koncertā "Mazajā Ģildē” piedalīsies RKTMC “Mazā Ģilde” jauniešu koris “Balsis” (mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģente Elīna Čipāne, vokālais pedagogs Nauris Indzeris), koncerta skanējumu papildinās komponists Valts Pūce (klavieres), un stīgu kvartets (Aleksejs Bahirs (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Arigo Štrāls (alts), Ainārs Paukšēns (čells))..
Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kuri izņemami no 8. novembra darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 RKTMC "Mazā ģilde" pie dežuranta. 

 

 

Lietotāja Kocēnu novads attēls.

 

 

 9. novembrī plkst. 16.00 vietā, kur dzimusi latviešu dziedāšanas svētku tradīcija, Dikļos, koncertā "Baltais solījums" tiksies divi lieliski jauniešu kori:

Rīgas KTMC "Mazā Ģilde" koris "BALSIS" Youth choir Balsis. Mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģente Elīna Čipāne, vokālais pedagogs Nauris Indzeris.
Vidzemes Augstskolas un Valmieras Pilsēta Kultūras centra Jauniešu koris "Skan". Mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča, vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš, koncertmeistare Līga Ivāne.

Ieeja: 3 eiro. Visi aipni aicināti!

 

 

Garīgās mūzikas mēnesis Lielvārdes novada dievnamos ir klāt!

Jau divdesmit gadus Jumpravas Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisinās Garīgās mūzikas mēnesis, kā idejas autors ir jauktā kora “Jumprava” mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis. Vairākus gadus Garīgās mūzikas mēnesis norisinās arī citos Lielvārdes novada dievnamos. Un arī šogad koncertu cikla ietvaros dievnamos uzstājas gan mūsu novada kolektīvi, gan viesi!

Koncertu cikla noslēguma koncerts norisināsies 26. oktobrī plkst. 17.00 Jumpravas Sv. Jāņa Ev. Lut. baznīcā, kur uzstāsies Jauniešu koris BALSIS (diriģenti - Ints Teterovskis un Elīna Čipāne).

Diriģenta Inta Teterovska vadībā BALSIS ir viens no izcilākajiem koriem Latvijā, pastāvīgs laureāts valsts koru skatēs, 2018. gadā iegūstot arī dalītu pirmo vietu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku “Dziesmu karos”.

Kora repertuārs aptver mūziku no renesanses līdz mūsdienām, no a cappella dziesmām līdz lielformu darbiem ar simfonisko orķestri. Koris par būtisku repertuāra sastāvdaļu uzskata latviešu un citu valstu tautas dziesmas, kā arī “Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku” klasiku. Šajā koncertā koris atskaņos latviešu un ārzemju komponistu garīgo mūziku. 

Koris BALSIS regulāri dodas pasaules koncerttūrēs, kā arī piedalās prestižos festivālos un konkursos un ik gadu sniedz aptuveni 70 koncertus Latvijas koncertzālēs, baznīcās, kā arī brīvdabā.

Dziedāšana ir BALSIS dziedātāju dzīvesveids, ko vieno frāze – Daudzas balsis, doma viena!


Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas uzturēšanai.

 

19.septembrī plkst. 19.00 kultūras pilī “ Ziemeļblāzma" ar jaunu vērienu izskanēs koncertizrāde "Es domāju uz Tevi". Dziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem. Kopā ar mūzikas autori uzstāsies apvienības "Dagda" dalībnieki: basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalās arī Jauniešu koris BALSIS Inta Teterovska vadībā un divas mēnessmeitiņas – Linda Vicinska un Māra Vaickovska. Koncertizrādes sarunu vadītājs muzikologs Orests Silabriedis.

Biļetes pieejamas Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē, internetā un Biļešu paradīzes kasēs. Biļešu cena 8.00 Eur.

Decembris 2019
P O T C P S Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Seko mums arī