Koncerts LUX AETERNA
LU Lielajā aulā
19. aprīlī, plkst. 17:00
 

19. aprīlī, Lielajā Piektdienā, plkst. 17:00 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā skanēs pirms apmēram 130 gadiem tapušais franču komponista Gabriela Forē REKVIĒMS. Uz vienas skatuves tiksies vēl nebijis mūziķu sastāvs - Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, Jauniešu koris BALSIS, Latvijas Universitātes kamerkoris DeCoro, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris, Jauktais koris Vivat, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga un Centrālās statistikas pārvaldes jauktais koris Mediāna, ērģelnieks Aigars Reinis un solisti – latviešu baritons Jānis Apeinis un franču soprāns Perīna Medefa /Perina Medef/.

Gabriela Forē REKVIĒMS (1887) ir viena no pasaulē visbiežāk atskaņotajām piemiņas mesām. Šī mūzika nav veltīta nevienam konkrētam aizgājējam, bet rakstīta kā dzidra un gaiša miera mūzika, kas tēlo cilvēka attiecības ar laicīgo un garīgo dzīvi. Klausītājiem, jo īpaši pazīstama būs izskaņas In paradisum tēma, kas dzirdama arī Jāņa Streiča kinofilmā Cilvēka bērns.
Apvienotais koris Inta Teterovska vadībā atskaņos fragmentu no Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes Dievs, Tava zeme deg! Jauniešu kora BALSIS vīri (VIŅI) kopā ar ērģelnieku Aigaru Reini, domās par pāragri aizgājušu draugu, vienosies Arvo Perta De Profundis. Latvijas Universitātes pūtēju orķestrim pievienosies solists – tubists Kaspars Šmits.
Koncerta mākslinieciskais vadītājs un Rekviēma atskaņojuma diriģents – Jānis Puriņš.

Koncertā ieeja bezmaksas, pateicoties Rīgas Domes Sporta un Kultūras departamenta finansiālam atbalstam.

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, šogad ar īpašu, emocionāli uzlādējošu koncertu uzstāsies RKTMC "MAZĀ ĢILDE" Youth choir Balsis (mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģente Elīna Čipāne, vokālais pedagogs Nauris Indzer), Sintija Šteinkopfa (klavieres) un Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles), atskaņojot tādu latviešu komponistu kā Emīls Dārziņš, Lūcija Garūta, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš u.c. opusus.
Koncertu “Ar BALSĪM tālēs” organizē RKTMC "MAZĀ ĢILDE" ar Rīgas domes atbalstu.
Ieeja koncertā bez maksas.

Koncerta programma

Jau daudzus gadus Mīlestība=II ir Inta Teterovska vadītā Jauniešu kora BALSIS un uzticamo klausītāju tikšanās 14. februārī, kur dzejā, mūzikā, valodā un gaismā tiek piedzīvots mīlestības brīnums.
Šoreiz satiksimies dažādās mīlestības šķautnēs caur brāļu Kalniņu prizmu, un ielūkosimies, kā viņi redz mīlestību – gan katrs atsevišķi, gan abi kopā.
Dažādus mīlestības veidus, virzienus un nokrāsas piedzīvos BALSIS un klātesošie caur juteklisko ImKas mūziku un Vika tik ļoti personiskajiem vārdiem kā dzejā, tā prozas fragmentos.
Skanēs gan kora dziesmas, gan pašu koristu solo numuri un ģitārspēle, pie klavierēm - Sintija Šteinkopfa.

Biļetes: 5 EUR, 3 EUR skolēniem, studentiem, senioriem. Pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Aicinām ikvienu sekot mūsu aktivitātēm un jaunajiem projektiem balsis.lv

 

Lasīt tālāk ...

 

Jau divdesmit pirmo gadu pēc kārtas Jauniešu koris BALSIS aicina uz tradicionālajiem Ziemassvētku koncertiem Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā 22., 23. decembrī plkst. 20.00 un 25. decembrī plkst. 23.00.

Koncerta programma:

I DAĻA

II DAĻA

Lasīt tālāk ...

20. oktobrī 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koncerts "Gido Kokara Dziesmusvētku mantojums – Noslēguma koncerts", kas būs skats uz Maestro veidoto šī koncerta ideālo programmu. Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertā satiksies mākslinieciskais vadītājs un diriģents - Ints Teterovskis, režisors Juris Jonelis, koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncerta dalībnieki - jauniešu koris "Balsis", "Jasmīnas koris", Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, diriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Uldis Kokars un Guntis Kumačevs, solisti Kristīne Gailīte, Viktorija Pakalniece, saksofonu kvartets N[ex]t move un citi.

Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā ir Gido Kokara radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti. 

Lasīt tālāk ...

Aprīlis 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Seko mums arī