Lielajiem kapiem 250: sedemminut X BALSIS

Šogad aprit 250 gadi kopš pirmajiem apbedījumiem Rīgas pilsētas kapos. Mūsdienās Lielie kapi ir unikāla pilsētas zaļā teritorija, kurā atdusas gadsimtu gaitā apbedītie rīdzinieki, to vidū daudzas vēsturiski nozīmīgas personības. Gluži kā pasaules telpā savijas taustāmais ar netveramo, tā gaismas un mūzikas maģijā Rīgas Augšāmcelšanās Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ļausimies pārdomām un piemiņai.

Četras dienas baznīca būs īpaša telpa nebeidzamai savu iespēju un varēšanas izzināšanai, uztveres robežu paplašinājumam, redzētā un dzirdētā atspoguļojumam. Simboliski starojoša gaisotne STROON mūzikas mierīgajā ritmā – tā ir slovāku gaismas dizainera sedemminut gaismas instalācija “Izplatījums” / “The Galaxy”, tā vedinās uz pārdomām par norisēm šajā vietā 250 gadu garumā.

Notikuma kulminācija paredzēta sestdien, kad Jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā vedīs muzikālā ceļojumā – ar balsi tuvāk zvaigznēm. Noskaņu un krāsu palete bezlaika telpā BALSĪM un ērģelēm.

Gaismas instalācija un mūzikas ceļojums ietverts arī Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2023” un Eiropas kultūras mantojuma dienu 2023 programmā.   

Rīgas Augšāmcelšanās Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Klusajā ielā 2 (Lielo kapu teritorijā):  

  • Ceturtdien, 7. septembrī, plkst. 19 – 23 
  • Piektdien, 8. septembrī, plkst. 19 – 23 
  • Sestdien, 9. septembrī, plkst. 19 – 2     
    • Jauniešu koris BALSIS plkst. 21.00 un 24.00 
  • Svētdien, 10. septembrī, plkst. 19 – 22    

Organizē: Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas pieminekļu aģentūra” 

Atbalsta: Rīgas dome, Rīgas Augšāmcelšanās Evaņģēliski luteriskā baznīca 

Pasākumos notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtie attēli var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei. Ar visiem “Baltās nakts” notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē baltanakts.lv.

Pasākumos ieeja ir bez maksas.  

 

Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv