Latvijas kori godinās Emili Melngaili | Svētku koncerta PROGRAMMA

Ar svētku koncertiem un citām aktivitātēm sestdien, 25. maijā, Limbažu novada Vidrižu pagasta “Melngaiļos” tiks atzīmēta ievērojamā latviešu komponista, folklorista, diriģenta, mūzikas kritiķa un publicista Emiļa Melngaiļa 150 gadu jubileja.

SVĒTKU KONCERTS "BIRZĒS I NORĀS" | PROGRAMMA

No plkst. 10 interesentiem būs iespēja piedalīties sporta spēlēs un izmēģināt dažādas nodarbes, kas savulaik bijušas tīkamas pašam E. Melngailim, piemēram, braukšana ar dujriteņiem, šaha spēle, makšķerēšana un citas. Plkst. 12 Igates Svētā Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā notiks Ekumēniskais dievkalpojums un Garīgās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies Jasmīnas koris (diriģente Vita Timermane) un Jauniešu koris BALSIS (diriģents Ints Teterovskis). Plkst. 18.30 tiks apbalvoti sporta spēļu dalībnieki.

Svētku koncertā “Birzēs i norās” plkst. 19 kopkorī apvienosies 55 Latvijas jauktie un sieviešu kori, kopumā ap 1200 dziedātāju. Koncertā skanēs E. Melngaiļa un citu latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu tautasdziesmu apdares, tautas dziesmu stilizējumi un oriģināldziesmas.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ints Teterovskis:

“Esmu priecīgs un pagodināts atgriezties pie Melngaiļa svētku organizēšanas. Emilis bija spoža un spēcīga personība gan savā daiļradē, gan raksturā un publiskajā dzīvē. “.. mazai dziesmiņai, no senatnes nakušai, atrast laimigu ceļu uz latvju jaunatni, kuras domu lai viņa lidzveidot dižu un daiļu”, tā Melngailis. Viņa garā aicinu visus uz dušigu dziedāšanu, i dancošanu, i vienkaršu atpūtu zelta vaļa, cik ilgi tik!”

Apaļa 30. gadskārta šogad aprit arī Emiļa Melngaiļa mūzikas svētku tradīcijai – ik pēc pieciem gadiem aicināt Latvijas korus uz kopīgu E. Melngaiļa bagātīgā kormūzikas mantojuma svinēšanu viņa dzimtajās mājās “Melngaiļos”, kur šodien darbojas Kultūras izglītības centrs “Melngaiļa sēta”.

Koncertu vadīs un Emiļa Melngaiļa tēlā iejutīsies Eduards Liniņš. Pēc koncerta – zaļumballe.

Svētkus Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku starplaikā rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Limbažu novada pašvaldība. Ieeja – bez maksas.

 

  Autors: Lana Kazlauskiene, Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja

Copyright © BALSIS 2024
Ziedojumu apmaksas noteikumi
Izstrādāts: Websoft.lv